Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска Конфигурација №112 MATREXX 3900X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - DeepCool MATREXX 50 ADD-RGB 4F Black ATX Midi Tower Case
• Процесор - AMD Ryzen 9 3900X CPU AM4 12 cores 3.8GHz, 64MB
• Напојување - Cooler Master MWE Gold 750W, 230V, 80+
• Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3
• Mеморија - x2 Kingston HyperX Fury Black CL16 32GB DDR4 3200MHz RGB
• SSD - Kingston A2000 M.2 250GB SSD PCIe NVMe
• SSD - Samsung 860 Evo 500GB SATA3 550MB/s 2.5"
• CPU Cooler - DeepCooler Neptwin RGB all intel/AMD
• Графичка картица - GigaByte GTX 1660 Super Gaming OC PCI-e 3.0 6GB GDDR6 192bit, Windforce 3x

Датум на склопување - 04.11.2020

Цена:  90.550 денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

112_-_Copy.jpg

Клиентска Конфигурација №111 Storm Enforcer 3900X

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - CoolerMaster Storm Enforcer with side Window SGC-1000-KWN1
• Процесор - CPU AMD AM4 Ryzen 9 3900X, Box, 3,8GHz, MAX Boost 4,6GHz 12xCore
• Напојување - CoolerMaster MWE Gold 750W, 230V, 80+ Full Modular
• Матична Плоча - MB Asus Tuf B450-Pro Gaming
• Mеморија - Kingston HyperX Fury RGB 32GB, 3200MHz, DDR4 CL16 DIMM (kit of 2) HX432C16FB3AK2
• HDD -
• SSD - Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD
• CPU Cooler -
• Графичка картица - Gigabyte GeForce GTX 1650 Windforce OC 4GB GDDR5

+ Monitor Dell P2719H 27" FullHD IPS HDMI/DP/VGA/USB

Датум на склопување - 04.11.2020

Цена:  денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 111.jpg

Клиентска Конфигурација №110 Stone Ryzen7

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - MSI Stone gaming - link
• Процесор - AMD Ryzen 7 3700X AM4 3600MHz - link
• Напојување - CoolerMaster MasterWatt 750W 80+ Bronze - link
• Матична Плоча - GigaByte B450 AORUS Pro AM4 DDR4 3200MHz OC SATA3 - link
• Mеморија -  Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL19 - link
• HDD - Toshiba  P300 1TB 7200rpm 64MB - link
• SSD - Kingston A2000 500GB M.2 PCIe NVMe SSD 3D NAND 0 link
• CPU Cooler -
• Графичка картица - GigaByte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5 DX12 - link

Датум на склопување - 18.08.2020

Цена:  денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

110.1.jpg

Клиентска Конфигурација №109 Genesis i9-9900K

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

• Куќиште - Natec Genesis Titan 750 Gaming RED - link
• Процесор - Intel Core i9-9900K 3.6GHz up to 5GHz - link
• Напојување - nJoy 850W Active PFC GOLD - link
• Матична Плоча - GigaByte Z390M Gaming LGA 1151 DDR4 4266MHz - link
• Mеморија -  Kingston CL16 HyperX Fury Black 16GB DDR4 3200Mhz DIMM - link
• HDD - Toshiba P300 1TB HDD 7200rpm, 64MB Cache SATA-3 - link
• SSD - Kingston A2000 250GB SSD M.2PCIe NVMe - link
• CPU Cooler - Cooler Master Hyper 412R Universal - link
• Графичка картица - ASUS Dual-RTX2070-O8G-EVO-V2 - link

Датум на склопување - 29.07.2020

Цена:  денари (Цената е од моментот на склопување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, до колку сте заинтересирани контактирајте не LINK за актуелна понуда)

 

 109.1.jpg

Состави #CustomPC - DDStore ќе ти го склопи и достави бесплатно!

Не ги гледате сликите?
Види во пребарувач!

Клиент конфигурации
(custom build)
 

Зошто DDStore?
Наша цел е да испорачаме високо-квалитетни компјутерски системи по конкурентни цени. Веќе 14 години на пазарот, DDStore е најголемата продавница за IT опрема во Македонија со понуда на продукти од најголемите светски производители. Една од нашите специјалности е составување на компјутерски системи по барање на клиентите (custom build).

Се на едно место!
Во нашата понуда имаме продукти од сите дистрибутери во Македонија и дополнителна можност за компоненти по порачка. Освен High-End Gaming и конфигурации за дизајн, имаме на понуда економични и оптимизирани понуди за домашна употреба, бизнис, едукација.

Опции при избор на компјутерски систем:

Одберете некоја од нашите предлог pre-build ДД-Конфигурации 
Сами одберете компоненти од http://ddstore.mk.
Испратете барање на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. со вашите потреби, ќе ви доставиме понуда.
Разгледајте дел од Клиент конфигурациите

Потребна ви е помош при избор?

Освен тимот за продажба, за консултации околу цени и залихи, нудиме бесплатни технички консултации. Контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на телефон +389 2 3 100 700 или +389 75 365 277

Со секој систем даваме бесплатно склопување со напредено кабелско менаџирање. Дополнително секој систем проаѓа низ стрес тестови пред да се испорача, со цел се да обезбедиме комплетна функционалност и елиминираме враќање за гаранција.

- Склопување со напреден кабелски менаџмент.
- Надградба на BIOS
- Проверка на компатибилност на компоненти
- Проверка дали се прочитани RAM меморијата и дисковите
- Проверка на температура
- Софтверски стрес тест - Memory Test, CPU Test, and Hard Drive Test & Video Card Test
- Вградување на дополнителни уреди оптички уред, дискови, графичка карта (доколку се купени со системот
- Инсталација на оперативен систем, драјвери и основни програми (опционално доколку е купен со системот)
- Финална проверка
- Пакување и испорака на компјутер спремен за употреба

 
 
 
Website
Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
YouTube

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.12/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-16:00